Lista de estradas locais do Condado de Alachua, Florida
Aparencia
A seguinte é unha lista das estradas locais (condais) do Condado de Alachua, Florida. Todas as estradas locais son mantidas polo condado ao que pertencen, aínda que non todas dispoñen do sistema de estandarización de sinais para as estradas locais aprobado polo Manual on Uniform Traffic Control Devices (Manual de Dispositivos de Control de Tráfico Unificados), coñecido polo acrónimo MUTCD.
Lista de estradas locais do Condado de Alachua, Florida[editar | editar a fonte]
# | Nome da Estrada ou Estradas | Dirección e Remate | Notas | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CR 20B | antiga SR 20B[1] | ||||||
CR 23 | antiga SR 23[1] | ||||||
CR 23A | Old Archer Road | O/E | antiga SR 23A[1] | ||||
CR 25A | O/E N/S |
US 441 (SR 25) | este de Micanopy | CR 234 | Micanopy | antiga SR 25A[1] sen sinal oficial | |
CR 25A | S/N | US 441 (SR 25) | Hague | US 441 (SR 25) | Hague | antiga SR 25A[1] | |
CR 25B | Northwest 174th Avenue Southeast 17th Street Northwest 22nd Street |
O/E | US 27–41 | High Springs | US 441 (SR 25) | High Springs | |
CR 26A | Old Newberry Road | O/E | US 27–41 | Newberry | SR 26 | Newberry | antiga SR 26A[1] |
CR 120 | O/E | antiga SR 232A[1] extensión da SR 120 | |||||
CR 121A | Northwest 49th Terrace | S/N | SR 121 | LaCrosse | SRs 121-235 | LaCrosse | antiga SR 121A[1] |
CR 172 | Northwest 16th Avenue | O/E | SR 24 | Gainesville | |||
CR 200A | Southeast 203rd Street | S/N | CR 325 | Island Grove | US 301 (SR 200) | norte de Island Grove | antiga SR 200A[1] |
CR 200A | Southeast 221st (Johnson) Street | S/N | US 301 (SR 200) | Hawthorne | SR 20 | Hawthorne | antiga SR 200A[1] |
CR 219A | S/N | US 301 | SR 26 | antiga SR 219A[1] | |||
CR 222 | O/E | CR 241 | I-75 e SR 222 | antiga SR 222[1] | |||
CR 225 | S/N | Fronteira condal de Marion e Alachua | CR 346 | antiga SR 225[1] | |||
CR 225 | S/N | SR 20 | SR 26 | antiga SR 225[1] | |||
CR 225 | S/N | SR 24 | US 301 | antiga SR 225[1] | |||
CR 225A | E/O | CR 225 | SR 24 | Fairbanks | antiga SR 225A[1] | ||
CR 231 | S/N | SR 121 | SR 231 / SR 235 | antiga SR 231[1] | |||
CR 232 | Northwest 78th Avenue Devil's Mill Hopper Road Northwest 53rd Avenue |
O/E | Fronteira condal de Gilchrist e Alachua | Wade | SR 24 | preto de Gainesville | antiga SR 232[1] inventariado polo FDOT como CR 1470 ao leste da CR 2053 |
CR 234 | S/N | Fronteira condal de Marion (CR 329) | SR 26 | antiga SR 234, SR 325 e SR 329[1] Breve superposición coa US 441 en Micanopy | |||
CR 235 | S/N | SR 26 | Newberry | SR 235 | Alachua | antiga SR 235[1] | |
CR 235A | NW 173rd Street (South of US HWY 441) | S/N | CR 235 | Alachua | CR 236 | Traxler | antiga SR 235A[1] |
CR 236 | N Main Street (High Springs) | O/E | US 41–441 | High Springs | SR 121 | Santa Fe | antiga SR 236[1] |
CR 237 | S/N | US 441 | Hague | SR 235 | LaCrosse | antiga SR 237[1] | |
CR 239 | S/N | SR 235 | SR 121 | antiga SR 239[1] | |||
CR 241 | Gibson Street Southwest 170th Street Northwest 143rd Street Northwest 140th Street |
S/N | Fronteira condal de Levy e Alachua | Fronteira condal de Union e Alachua | antiga SR 241[1] | ||
CR 325 | S/N | US 301 | Island Grove | SR 20 | Philfer | antiga SR 325[1] | |
CR 329 | Main Street (Gainesville) | S/N | SR 20 | Gainesville | CR 232 (Millhopper Road) | Gainesville | antiga SR 329[1] |
CR 329B | antiga SR 329B[1] | ||||||
CR 337 | SW 266th Street SW 30th Avenue SW 282nd Street |
S/N | Fronteira condal de Levy e Alachua | Fronteira condal de Gilchrist e Alachua | antiga SR 337[1] | ||
CR 338 | Northwest 8th Avenue | O/E | SR 26 | Gainesville | SR 20 | Gainesville | antiga SR 338[1] |
CR 340 | O/E | Fronteira condal de Gilchrist e Alachua | Oeste de High Springs | US 27 / US 41 | High Springs | antiga SR 236[1] | |
CR 340 | O/E | CR 231 | CR 225 | Monteocha | antiga SR 340[1] | ||
CR 346 | East High Street | O/E | US 27–41 | Archer | SR 121 | antiga SR 346[1] | |
CR 346 | O/E | US 441 | CR 325 | antiga SR 346[1] | |||
CR 346A | Southwest 91st Street Southwest 137th Avenue |
O/E | CR 346 | SR 121 | antiga SR 346A[1] | ||
CR 1469 | S/N | CR 219A | Norte de Beckhampton | US 301 | Shenks | antiga SR 200A[1] | |
CR 1471 | S/N | US 301 | Shenks | Fronteira condal de Bradford (CR 325) | antiga SR 325[1] | ||
CR 1474 | O/E | CR 234 | Fronteira condal de Alachua e Putnam | antiga SR 234[1] | |||
CR 1475 | S/N | SR 25 | Waldo | Fronteira condal de Bradford (CR 225) | antiga SR 200A[1] | ||
CR 1491 | S/N | CR 236 | Traxler | CR 241 | |||
CR 1493 | S/N | SR 121 | LaCrosse | Fronteira condal de Bradford (CR 237) | antiga SR 237[1] | ||
CR 2041 | S/N | CR 2082 | SR 20 | antiga SR 20A[1] | |||
CR 2043 | SR 20 | SR 20 | antiga SR 329A[1] inventariada polo FDOT como CR 2045 e CR 2070 | ||||
CR 2045 | S/N | CR 337? | SR 26 | ||||
CR 2053 | Northwest 43rd Street | SR 26 | CR 232 | antiga SR 232 e SR 329[1] | |||
CR 2054 | O/E | Northwest 94th Avenue | US 441 | antiga SR 340A[1] Curta concorrencia coas CR 235 e CR 241 | |||
CR 2082 | O/E | SR 20 | US 301 | Hawthorne | antiga SR 20A[1] | ||
CR 2085 | Northwest 298th Street | S/N | CR 232 | CR 340 |
Notas[editar | editar a fonte]
- ↑ 1,00 1,01 1,02 1,03 1,04 1,05 1,06 1,07 1,08 1,09 1,10 1,11 1,12 1,13 1,14 1,15 1,16 1,17 1,18 1,19 1,20 1,21 1,22 1,23 1,24 1,25 1,26 1,27 1,28 1,29 1,30 1,31 1,32 1,33 1,34 1,35 1,36 1,37 1,38 1,39 1,40 1,41 1,42 1,43 1,44 General Highway Map, Alachua County, de xaneiro de 1972, reimpreso en xullo de 1975 (en inglés)
Véxase tamén[editar | editar a fonte]
Ligazóns externas[editar | editar a fonte]
- General Highway Map; Alachua County, Florida (Florida Department of Transportation) Arquivado 14 de febreiro de 2013 en Wayback Machine. (en inglés)
- FDOT GIS data Arquivado 11 de decembro de 2008 en Wayback Machine.. Consultado en xaneiro de 2014 (en inglés)